Med anledning av rådande situation kring Covid-19 (Coronaviruset) så vill vi ge följande information – då kampsport i högsta grad är en kontaktsport. Även om vi inte har information om någon i klubben som är smittad av viruset så väljer vi att minimera smittriskerna och ställer därför in all ordinarie träning från och med idag; 13/3

Klubbens ordinarie pass håller paus till och med 31/3 och vi kommer att hålla oss informerade och följa råd och riktlinjer från myndigheter och förbund. Mer information om klubbens ställningstagande hittar du här på hemsidan eller via Facebook.

Årsmötet på söndag den 15/3 kl 14 genomförs dock som planerat.

Har du några frågor är du välkommen att höra av dig till oss i styrelsen – som du når via nedan formulär.

Styrelsen i Musubi Dojo Kampsportsförening


För mer information och skyddsåtgärder hänvisar vi till följande sidor:


WHO rekommendationer

[ngg src=”galleries” ids=”45″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_width=”430″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”0″ number_of_columns=”4″]